Wadowice: szpital na krawędzi, geriatria zagrożona?
Autor: wadowice24.pl/Rynek Seniora   02 kwietnia 2015 10:13

Dyrektorka Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach od dłuższego czasu jest chora, jej zastępca podaje się do dymisji, główna księgowa też składa rezygnację - donosi portal wadowice24.pl.

Zastępca dyrektora do spraw technicznych Szpitala im. Jana Pawła II w Wadowicach Witold Ponikło pożegnał się w środę (31 marca) z pracownikami i ogłosił, że rezygnuje z pracy. To samo miała zrobić główna księgowa szpitala Agnieszka Wcisło.

Od dłuższego czasu na zwolnieniu lekarskim przebywa natomiast dyrektorka powiatowej lecznicy Urszula Lasa. Jedyną osobą z kierownictwa, która może jeszcze kierować sprawami ZZOZ, jest w tej chwili z-ca dyrektora do spraw lecznictwa Grzegorz Skałkowski.

Wadowicki szpital ma poważne kłopoty finansowe. Notowane z roku na rok straty zbliżają go do granicy płynności finansowej. Do 10 kwietnia kierownictwo lecznicy ma opracować plan naprawczy.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu wicedyrektorzy Ponikło, Skałkowski oraz główna księgowa Wcisło przedstawili sprawozdanie z działalności za ub. rok oraz bieżącą sytuację. Wynika z niej, że ZZOZ od wielu lat notował wielomilionowe straty. Jednocześnie Ponikło poinformował radnych, że już w chwili obecnej nastąpiły przekroczenia kontraktów z NFZ w większości zakresów.

Wadowicka lecznica praktycznie przyjmuje tylko pacjentów „ostrych", nie ma w zasadzie przyjęć planowych. Wadowicki ZZOZ prowadzi m.in. oddział geriatryczny z 22 łóżkami.

Więcej: www.wadowice24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.