Warczyński: trzeba wzmocnić potencjał kadrowy w geriatrii
Autor: MK/Rynek Seniora   10 kwietnia 2015 16:50

Wzmocnienie potencjału kadrowego systemu ochrony zdrowia w zakresie onkologii i geriatrii będzie jednym z głównych kierunków działań resortu w najbliższych latach -powiedział Piotr Warczyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podczas konferencji "Kadry medyczne w Polsce - dziś i jutro”, która 10 kwietnia odbyła się w Warszawie.

Warczyński przedstawił najważniejsze inicjatywy podejmowane przez resort związane z polityką kadrową. Wśród nich jest m.in. zapewnienie odpowiedniej liczby personelu w czterech strategicznych obszarach ochrony zdrowia w Polsce - onkologii, geriatrii, pediatrii oraz zdrowiu publicznym.

Wiceminister wskazywał, że działania te przejawiają się m.in. w kształtowaniu polityki związanej z liczbą rezydentur przyznawanych na poszczególne specjalizacje.

O deficytach kadrowych wśród personelu medycznego związanego z potrzebami ludzi starszych (średni personel medyczny, geriatrzy, psychiatrzy) mówiła również Zuzanna Grabusińska, p.o. dyrektora Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W tym kontekście celem polityki senioralnej państwa są m.in. działania na rzecz zminimalizowania obciążeń systemu ochrony zdrowia w przyszłości.

Grabusińska tłumaczyła, że wspólnym zadaniem systemu ochrony zdrowia i systemu opieki społecznej powinno stworzenie być systemu, dzięki któremu senior będą miał poczucie bezpieczeństwa. - Niezależnie od tego, do jakiej jednostki się uda - podkreślała.

Konferencję "Kadry medyczne w Polsce - dziś i jutro” zorganizowała Fundacja Watch Health Care we współpracy z Fundacją na rzecz Zdrowego Starzenia się”.

Wśród prelegentów byli m.in. prof. Jacek Imiela, krajowy konsultant w dziedzinie chorób wewnętrznych, prof. Jerzy Kruszewski, kierownik Kliniki Chorób Infekcyjnych i Alergologii Centralnego Szpitala Klinicznego MON, prof. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych dr n. med. Grażyna Rogala-Pawelczyk, prof. Bolesław Samoliński, przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.