Warszawa też inwestuje w opiekę nad seniorami

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   29 lutego 2016 15:25


Warszawa też inwestuje w opiekę nad seniorami JJeden ze stołecznych programów adresowany jest do osób w wieku podeszłym. Jest to program aktywizacji ruchowej. Fot. Adam Smok/Flickr.com (CC BY 2.0)

W latach 2016 - 2020 Warszawa zamierza wydać 654,7 mln zł na inwestycje związane z ochroną zdrowia. W planach jest m.in. budowa Szpitala Południowego oraz rozbudowa Szpitala Wolskiego czy program aktywizacji ruchowej skierowany do osób w wieku podeszłym.

O inwestycjach podczas poniedziałkowej ( 29 lutego) konferencji prasowej opowiadał dyrektor biura polityki zdrowotnej stołecznego ratusza Dariusz Hajdukiewicz.

W planach miasta znalazła się budowa Szpitala Południowego za 420 mln zł. Poza tym zaplanowano budowę nowej przychodni w dzielnicy Bemowo (Rejon Chrzanowa - 19,5 mln zł). - Bemowo jest rozkręcającą się dzielnicą, problemem jest tu opieka pediatryczna i geriatryczna - mówił Hajdukiewicz. 

W ramach inwestycji wykonana będzie także modernizacja oddziałów w Szpitalu Czerniakowskim, Szpitalu Grochowskim oraz Warszawskim Szpitalu dla Dzieci (71 mln zł), rozbudowa Szpitala Wolskiego (93,6 mln zł) oraz modernizacja istniejących przychodni (4,6 mln zł).

Przedstawiciel ratusza poinformował także o planach wdrożenia pilotażowych programów, które obejmą wybrane dzielnice lub ich części. - Jeden z tych programów adresowany jest do osób w wieku zaawansowanym, podeszłym. Jest to program aktywizacji ruchowej - powiedział. Hajdukiewicz zaznaczył, że nie należy go mylić z rehabilitacją, chociaż - jak wyjaśnił - jego celem jest uzupełnienie oferty rehabilitacyjnej, jaką mieszkańcom zapewnia NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.