Warszawa: wykład o dysfunkcjach seksualnych w wieku 60+
Autor: Rynek Seniora   07 czerwca 2016 15:43

W piątek (10 czerwca) w Domu Kultury „Stokłosy” na stołecznym Ursynowie będzie miał miejsce wykład „Dojrzała seksualność - strefa mężczyzn”. Wygłosi go dr n. med. Justyna Holka-Pokorska w godzinach 11.00 - 12.30.

Celem wykładu jest przedstawienie psychologicznych oraz medycznych uwarunkowań seksualności w wieku dojrzałym. Zostanie opisana specyfika relacji intymnych podejmowanych w dojrzałym okresie życia ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju oraz sposobu radzenia sobie z dysfunkcjami seksualnymi mężczyzn charakterystycznymi dla tego okresu.

Współcześnie coraz bardziej wydłuża się długość życia zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Mimo zauważalnej różnicy przeżywalności kobiet, które o 8 lat przekracza długość życia mężczyzn, to dla obu płci wydłuża się proporcja okresu menopauzy i andropauzy w stosunku do długości całego życia. Zarówno menopauza jak i andropauza to okres życia, w którym fizjologicznie zmniejsza się ilość produkowanych hormonów płciowych. Z tym zjawiskiem łączy się także wysokie ryzyko pojawienia się dysfunkcji seksualnych.

Z badań wynika, że dla ponad 80% kobiet oraz ponad 90% mężczyzn powyżej 55 roku życia, aktywność seksualna jest ważna. Jednak  w związku z szeroko rozpowszechnionymi w tej grupie wiekowej dysfunkcjami seksualnymi, aktywność seksualna nie zawsze jest możliwa. Wpływa to z kolei na pogłębienie problemów psychologicznych takich osób oraz osłabienie więzi partnerskich.

Charakterystyczne dla wieku 60+ dysfunkcje seksualne można jednak z powodzeniem leczyć. Ważna jest zatem  psychoedukacja seksualna w tej grupie wiekowej, uwzględniająca niezbędną wiedzę na temat fizjologii funkcjonowania seksualnego w wieku 60+ oraz możliwościach skutecznej terapii ewentualnych dysfunkcji.

Projekt jest  dedykowany seniorom (60+) oraz ich opiekunom, prowadzony z funduszy Urzędu Gminy Ursynów przez Fundację Indigeo: „Ursynowski Senior: Bezpieczny - Aktywny - Zdrowy”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.