Wizja idealnej opieki geriatrycznej według Jurka Owsiaka
Autor: interia.pl/Rynek Seniora   09 stycznia 2015 12:44

Podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godna opieka medyczna seniorów to cele tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- […] Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach - mówi Jerzy Owsiak.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie oddziałów klinik wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak m.in.: onkologia, kardiochirurgia, pulmonologia oraz reumatologia.

W tym roku po raz trzeci będą także zbierane środki na potrzeby geriatrii. Podobnie jak przed rokiem Fundacja WOŚP deklaruje sprzętowe wsparcie dla wszystkich nowopowstających oddziałów geriatrycznych, a także cały czas zamierza dbać o te już istniejące.

W ramach wsparcia dla geriatrii w 2013 roku Fundacja WOŚP wyposażyła 67 ośrodków, kupując 2270 urządzeń. Na ten cel przeznaczono 20 868 031,40 zł.

Natomiast w ubiegłym roku wyposażono 63 ośrodki geriatryczne, kupując 1912 urządzeń, w tym: 1270 łóżek sterowanych elektronicznie, 263 materacy przeciwodleżynowych, 91 wózków inwalidzkich, 55 pomp infuzyjnych, 24 kardiomonitory, 36 podnośników hydraulicznych dla pacjentów leżących, 41 ssaków, 9 aparatów do EKG, 46 foteli kąpielowych. Łącznie przeznaczono na ten cel 14 156 670,96 zł.

"Twoim szpitalem powinien być twój dom" - podkreśla Jerzy Owsiak, opowiadając o wizji idealnej opieki geriatrycznej w Polsce.

Więcej: www.interia.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.