Włochy: apele do ludzi starszych, by nie wychodzili z domu z powodu ataku zimy

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   09 stycznia 2017 07:26


Włochy: apele do ludzi starszych, by nie wychodzili z domu z powodu ataku zimy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lekarze we Włoszech apelują do ludzi starszych, aby nie wychodzili z domu w dniach utrzymującego się mrozu. Przedstawiciele służby zdrowia zauważają, że podobne apele kierowane są co roku latem w czasie upałów. Ale to zimno jest znacznie groźniejsze - mówią.

Włoskie szpitale, zwłaszcza na południu kraju, przeżywają oblężenie z powodu masowych zgłoszeń przede wszystkim starszych osób ze złamaniami.

Prezes włoskiego stowarzyszenie medycyny ogólnej Claudio Cricelli powiedział mediom, że obecnie, w dniach śnieżyc i chłodu, ludzie starsi nie powinni w ogóle wychodzić z domu. Tak stanowcza rada pojawiła się we Włoszech zimą po raz pierwszy od lat.

- Chłód powoduje najwięcej ofiar głównie wśród seniorów - dodał Cricelli. Jako dodatkowe zagrożenie wymienił notowane obecnie znaczne nasilenie się chorób układu oddechowego.

Profesor medycyny wewnętrznej i geriatrii z uniwersytetu w Neapolu Nicola Ferrara przypomniał zaś, że osoby w podeszłym wieku są bardziej wrażliwe na niskie temperatury, mające zgubny wpływ na ich zdrowie, a nawet życie.

Lekarze ostrzegają na łamach prasy, że wzrost ciśnienia tętniczego w okresie zimna może prowadzić do poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym do zawału i udaru mózgu.

Służba zdrowia wyjaśnia, że szczególną ostrożność powinni zachować ludzie starsi na zasypanym obecnie śniegiem i skutym mrozem południu Włoch, a zatem tam, gdzie takie zjawiska pogodowe są rzadkością. Neapolitański dziennik "Il Mattino" podkreśla, że mieszkańcy tych rejonów często nie są przyzwyczajeni do takich warunków i niekiedy nie potrafią sobie radzić w takich sytuacjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR