Włochy: burmistrz zakazał ...umierać

ZDROWIE

Autor: PAP/Rynek Seniora   07 sierpnia 2015 12:33


Włochy: burmistrz zakazał ...umierać Mieszkańcy mają obowiązek dbać o zdrowie i przeciwdziałać wyludnianiu się miasta - uważa burmistrz Selli. Fot. Shutterstock

Burmistrz miasteczka Sellia w Kalabrii na południu Włoch apeluje do mocno postarzałej ludności, aby nie poddawała się chorobom i śmierci, i korzystała z miejscowej służby zdrowia.

Davide Zicchinella, burmistrz Sellia, z zawodu lekarz pediatra, ogłosił w specjalnej odezwie "zakaz umierania".

- Wydaliśmy to zarządzenie nie dla żartu, lecz z całą powagą. Sellia, jak wiele miejscowości na południu Włoch, wyludnia się. Musimy więc leczyć się i bardzo dbać o zdrowie, aby nasza maleńka miejscowość mogła utrzymać swoje placówki: ośrodek zdrowia i ambulatorium analityczne, a także środki transportu do przewozu chorych do najbliższego szpitala w Catanzaro - napisał w odezwie.

W zamian za te usługi mieszkańcy Sellii - podkreśla burmistrz - mają obowiązek dbać o swoje zdrowie i przeciwdziałać w ten sposób wyludnianiu się miasteczka.

Jego ludność to nieco ponad pół tysiąca osób, z czego 60 proc. ukończyło 75 lat. W większości to kobiety, głównie wdowy.

- Życie jest wartością uniwersalną, a nasza miejscowość to maleńkie miasteczko i każdy jego mieszkaniec powinien bardzo troszczyć się o swoje życie, ponieważ ma ono nie tylko wartość jako takie, lecz również walor wspólnotowy. Jeśli jakaś osada robi się malutka, coraz mniejsza, pozostali przy życiu mieszkańcy muszą płacić coraz wyższe podatki lokalne i miejscowość nie jest w stanie sama się utrzymać - przekonuje współmieszkańców troskliwy burmistrz Sellii.

Zicchinella zapytany przez dziennikarzy, jak identyfikuje niezdyscyplinowanych mieszkańców, którzy nie chcą korzystać z dostępnych dla całej ludności miasteczka możliwości zadbania o zdrowie, odpowiedział: - Mam przed sobą sprawozdania i statystyki, więc orientuję się, kto robi sobie badania i analizy, a kto nie dba o siebie lub opuszcza się w dbałości o zdrowie.

Sellia, która wybrała go na burmistrza w 2010 roku, jest pierwszą miejscowością w Kalabrii i jedną z pierwszych we Włoszech, które umożliwiły wszystkim swoim mieszkańcom bezpłatne korzystanie z internetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.