Wrocław: lekarki uhonorowane za pracę w hospicjum i z przewlekle chorymi

ZDROWIE

Autor: onet.pl/Rynek Seniora   12 lutego 2016 10:12


Wrocław: lekarki uhonorowane za pracę w hospicjum i z przewlekle chorymi Nagrodzone wrocławskie lekarki opiekują się chorymi na raka i cukrzycę. Fot. Fotolia

Władze Wrocławia nagrodziły medalami Zasłużony dla Wrocławia lekarki , które poświeciły się pracy hospicyjnej i opiece nad przewlekle chorymi.

Dr Anna Orońska (74 lata) od lat działa w ruchu hospicyjnym. Była założycielką I-go we Wrocławiu wolontaryjnego, społecznego Hospicjum Domowego św. Weroniki. Jednocześnie rozpoczęła działalność edukacyjną wśród lekarzy oraz dążyła Rady Opieki Paliatywnej do stworzenia we Wrocławiu profesjonalnego Ośrodka Hospicyjnego. W 1993 roku współtworzyła Ośrodek Opieki Paliatywnej przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, w którym nadal pracuje. W 2002 roku jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała specjalizację z medycyny paliatywnej. Jest konsultantem wojewódzkim medycyny paliatywnej.

Dr Danuta Żytkiewicz Jaruga - (73 lata) diabetolog. W latach 1997-2003 była konsultantem wojewódzkim do spraw diabetologii organizując wiele krajowych, ale także zagranicznych konferencji i szkoleń dla lekarzy, pielęgniarek, położnych i dla samych chorych na cukrzycę pacjentów. Obecnie dr Danuta Żytkiewicz Jaruga nadal współpracuje zawodowo w Regionalnej Poradni Diabetologicznej we Wrocławiu, gdzie wywalczyła z NFZ kontrakt dla chorych na cukrzycę, w tym tzw. stopę cukrzycową. Pomaga samotnym seniorom chorym na cukrzycę, jeżdżąc do nich do domu zupełnie społecznie i wspomagając ich w tej trudnej chorobie.

Więcej: www.onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.