Zabrze: dzieci seniorom w Dniu DziadkaPAP/ Rynek Seniora - 22 stycznia 2015 17:27


Utwory Juliana Tuwima czytały pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego (ZOL) "Pomocna Dłoń" w Zabrzu (Śląskie) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Bohaterów Westerplatte w przypadającym w czwartek, 22 stycznia, Dniu Dziadka.

Oprócz czytania lubianych powszechnie wierszy Tuwima był też tort, kwiaty oraz uroczyste "Sto lat". W tegoroczną akcję zaangażował się również Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu. Uczniowie z Liceum Plastycznego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych przygotowali wystawę fotografii, wykonanych przez nich w zabrzańskim ogrodzie botanicznym.

Akcję czytania pensjonariuszom zabrzańskiego ZOL, należącego do Szpitala Miejskiego, zorganizowano już po raz trzeci. W tym roku jej hasłem przewodnim było "Pamiętam, dziadku, jak czytałeś mi wiersze".

- Równie ważne jak wsparcie medyczne jest wsparcie psychiczne. Poświęcenie czasu i zainteresowania przez najbliższych powinno być zalecane przez lekarzy jako wspomagające wszelkie działania medyczne - podkreślił prezes Szpitala Miejskiego dr Mariusz Wójtowicz.