Zaburzenia pamięci: bezpłatne warsztaty dla seniorów i opiekunówMK/Rynek Seniora - 29 maja 2015 14:44


Fundacja Medicover realizuje cykl bezpłatnych warsztatów „Dbaj o pamięć” skierowanych do osób powyżej 60. r.ż. z woj. mazowieckiego - zarówno tych, które same zmagają się z zaburzeniami pamięci, jak i tych, które opiekują się osobą starszą doświadczającą tego problemu.

Program „Dbaj o pamięć” dofinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków programu ASOS.  

Uczestnicy warsztatów dowiadują się, jak rozpoznać pierwsze objawy zaburzeń pamięci i jak im przeciwdziałać, poznają ćwiczenia wzmacniające pamięć oraz uczą się radzić sobie z emocjami (takimi jak złość, poczucie winy, bezradność, smutek), które pojawiają się min. w trakcie opieki nad osobą z zaburzeniami pamięci. Otrzymają materiały edukacyjne i publikacje z praktycznymi wskazówkami specjalistów.

Specjaliści wskazują, że jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń pamięci jest choroba Alzheimera. Szacuje się, że w Polsce na tę chorobę cierpi obecnie blisko 250 tysięcy osób i wraz z wydłużaniem się średniej długości życia zachorowalność na chorobę Alzheimera w kolejnych latach wzrośnie

Spotkania prowadzą specjaliści m.in. z dziedziny geriatrii, psychologii i rehabilitacji.

Warsztaty odbywają się w środy lub soboty w Centrum Geriatrii i Leczenia Chorób Przewlekłych przy ul. Nowolipie 18 w Warszawie.  

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 519 331 291 lub mailowo: dbamopamiec@medicover.pl. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Medicover, w zakładce Fundacja Medicover.

Program zakłada możliwość skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z psychologiem, podczas których udzieli on im wsparcia i wskazówek do radzenia sobie z konkretnymi trudnymi sytuacjami.

Termin konsultacji do indywidualnego ustalenia pod nr tel. 519 331 291.