Zaćma musi poczekać. NFZ wypowiedział umowę dużemu ośrodkowi w Białymstoku

ZDROWIE

Autor: Kurier Poranny/Rynek Seniora   04 lipca 2016 14:21


Zaćma musi poczekać. NFZ wypowiedział umowę dużemu ośrodkowi w Białymstoku W wyniku wypowiedzianej przez podlaski NFZ umowy z NZOZ Tęczówka pacjenci m.in z zaćmą, by wykonać zabieg, muszą szukać innych ośrodków. Fot. Fotolia

Od 24 czerwca br. NFZ nie płaci NZOZ Ośrodkowi Okulistycznemu Tęczówka w Białymstoku za wykonane operacje, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i program lekowy w obszarze schorzeń oczu - m.in. zaćmy. Poza opieką placówki znalazło 11 tys. pacjentów.

NFZ dopatrzył się w działalności Tęczówki nieprawidłowości. Poza opieką placówki znalazło 11 tys. pacjentów, którzy nie kryją zdenerwowania.

Oczekujących tylko na operację zaćmy w placówce jest około tysiąca. Kilka dni temu dostali z NFZ zawiadomienie, że powinni zgłosić się do innego ośrodka.

Właściciele Tęczówki nie mogą zrozumieć, dlaczego NFZ zerwał z nimi kontrakty. W wypowiedzeniu umowy nie podano żadnego uzasadnienia. Jak tłumaczy w Kurierze Porannym Rafał Tomaszczuk z podlaskiego oddziału NFZ, Fundusz musiał rozwiązać umowę z NZOZ Tęczówka z powodu licznych nieprawidłowości w rozliczeniach świadczeń, które wykazały kontrole.

Piotr Nalewajek, właściciel ośrodka, zapowiedział, że operacje będą wykonywane komercyjnie. Jednocześnie wyraził obawę o pacjentów, których na to nie stać.

Tomaszczuk wyjaśnia, że pieniądze z kontraktów Tęczówki zostaną przekazane innym świadczeniodawcom, którzy obejmą opieką pacjentów czekających na zabiegi. Nie wiadomo jednak, czy zostaną oni przyjęci w tym samym terminie, jaki przypadał w przypadku zapisu w NZOZ Tęczówka.

Więcej: www.poranny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.