Zapominasz słów lub nazw przedmiotów? Zbadaj pamięć
Autor: Rynek Seniora   08 lipca 2015 13:44

Już w najbliższy weekend (11 i 12 lipca) w Silesia City Center będzie można zrobić sobie bezpłatne testy pamięci i skonsultować wyniki z neurologiem.

Badania przeprowadzać będą specjaliści kliniki Neuro-Care z Katowic-Murcek, a wszystko w ramach swojej akcji profilaktycznej "Pamiętaj o pamięci” oraz "Dni Serca i Rozumu”, jakie organizuje Silesia. To pierwsza na Śląsku akcja przesiewowa poświęcona temu problemowi.

Niewinny objaw poważnego schorzenia
Zaburzenia pamięci to problem, który dotyka nie tylko osób starszych. Coraz częściej diagnozowane są one u osób młodych np. studentów. Przyczyny mogą być różne - od zwykłego zmęczenia, zmiany pracy, poprzez depresję, a skończywszy na poważnych chorobach układu nerwowego np. naczyniowych guzach mózgu.

Dlatego tak ważne jest wykonanie badań, jak tylko zaobserwujemy u siebie pierwsze objawy -przekonują neurolodzy. Tego typu proste badanie będzie można bezpłatnie wykonać już w ten weekend w Silesia City Center. Neurolodzy będą je przeprowadzać w ramach akcji profilaktycznej "Pamiętaj o pamięci”. Jest to pierwszy w regionie projekt profilaktyczno-edukacyjny, którego celem jest namówienie mieszkańców regionu do badań pamięci.

Jeśli zapominasz nazw - zbadaj się
- Jeśli raz zdarzy nam się zapomnieć słowa lub nazwiska, nie ma powodu do niepokoju. Jeśli natomiast to się powtarza, nasila, zaczyna przybierać inne formy np. zapominamy nazw przedmiotów, powtarzamy się, tracimy orientację albo notorycznie zapominamy, gdzie co zostawiamy, to sygnał, że należy zbadać swoją pamięć - namawia neurolog Gabriela Kłodowska-Duda.

Badanie przesiewowe jest proste - należy odpowiedzieć na grupę pytań. Na ich podstawie neurolog jest w stanie określić, jak silne są nasze zaburzenia pamięci, a tym samym zlecić dalszą diagnostykę. Wyniki testów przez cały weekend będzie można skonsultować także z neurologiem i psychologiem. Badania przeprowadzane będą w sobotę i niedzielę w godz. od 10 do 19, z kolei lekarze dyżurować będą w punkcie Neuro-Care w godzinach od 11 do 19.

- Test połączony będzie ze wstępną konsultacją. Jeśli wyniki okażą się niepokojące, podpowiemy, jakie dalsze kroki należy podjąć, do jakiego lekarza się wybrać, jak wygląda dalsza diagnostyka i leczenie. Przez cały weekend do dyspozycji pacjentów będą neurolog i psycholog - mówi dr Kłodowska-Duda.

Do udziału w badaniach Neuro-Care namawia przede wszystkim osoby w średnim wieku, osoby starsze oraz osoby których bliscy mają takie problemy. W punkcie akcji „Pamiętaj o pamięci” będzie można także zasięgnąć porady dotyczącej m.in. choroby Parkinsona, Alzheimera, stwardnienia rozsianego, ale także innych chorób neurologicznych np. bólów głowy i kręgosłupa.

Konsultacje Neuro Care w ramach kampanii „Pamiętaj o pamięci”, są częścią Dniu Serca i Rozumu jakie organizuje Silesia City Center. Konsultacje prowadzone będą na Placu Tropikalnym w Silesii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.