Złe warunki w pszczyńskim szpitalu. Interweniują burmistrz i radni

ZDROWIE

Autor: wiadomosci.pless.pl/Rynek Seniora   19 lipca 2016 12:47


Złe warunki w pszczyńskim szpitalu. Interweniują burmistrz i radni 12 lipca NFZ rozpoczął kontrolę oddziału wewnętrznego Szpitala w Pszczynie, która potrwa do 20 lipca.Fot. PTWP Szymon Jankowski (zdjęcie ilustracyjne)

Od kilku tygodniu temat Centrum Dializa Sp. z o.o Szpitala w Pszczynie (Śląskie) pojawia się w mediach. Np. warunki leczenia i pobytu w szpitalu zostały niedawno przedstawione na antenie Telewizji Polskiej. Dotyczy to m.in. oddziału geriatrii i zakładu opiekuńczo-leczniczego, działającego w ramach szpitala.

Teraz po raz pierwszy głos w sprawie zabrał burmistrz Dariusz Skrobol, który wysłał pismo do prezesa zarządzającej szpitalem spółki Centrum Dializa.

Dariusz Skrobol zaapelował do prezesa o wprowadzenie jak najwyższych warunków bytowych i jakości świadczonych usług. Jak napisał, sytuacja, że pacjenci są lokowani na korytarzach są "niedopuszczalne". Burmistrz zaznaczył również, że "nie wyobraża sobie sytuacji, że mieszkańcy gminy nie mają zabezpieczonej opieki zdrowotnej lub jej poziom nie spełnia odpowiednich standardów". W swoim piśmie poprosił prezesa Centrum Dializa o odpowiedź i zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Zgodnie z interpelacją radnej Marceliny Leki "pacjenci leżą w przepełnionych pokojach bez żaluzji i klimatyzacji, a nawet na korytarzach bez dostępu do tlenu czy prądu w razie reanimacji. Podczas własnych obserwacji zauważyłam, że chorzy muszą dzielić się stojakiem na kroplówki oraz korzystać z toalet w nagannym stanie. Znacznie zmniejszyła się liczba pielęgniarek i lekarzy".

Dyrekcja placówki generalnie odrzuca zarzuty. Przyznaje, że był prowadzony remont na przełomie czerwca i lipca i przez pewien czas warunki nie były komfortowe. Ale sytuacja wróciła do normy. 12 lipca NFZ rozpoczął kontrolę oddziału wewnętrznego, która potrwa do 20 lipca.

Więcej: www.wiadomosci.pless.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.