Znamy nowego ministra. Prof. Zembala pokieruje resortem zdrowia
Autor: DKX, Rynek Zdrowia/Rynek Seniora   15 czerwca 2015 17:03

Nowym ministrem zdrowia został prof. Marian Zembala dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Znany kardiochirurg zastąpił Bartosza Arłukowicza, który podał się do dymisji w zeszłym tygodniu.

Prof. dr hab. med. Marian Zembala jest konsultantem krajowym w dziedzinie kardiochirurgii i koordynatorem zabrzańskiej kardiochirurgii i transplantologii. Jest kierownikiem Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii i Transplantologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

To były współpracownik Zbigniewa Religi i pionier w dziedzinie transplantologii płuc. Przewodniczył do tej pory Radzie Naukowej przy Ministrze Zdrowia, jest także prezesem elekt Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Serca i Naczyń,

Nowy minister zdrowia w 2014 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego.

O nominacji profesora Mariana Zembali na stanowisko ministra zdrowia premier Ewa Kopacz poinformowała podczas konferencji prasowej w poniedziałek (15 czerwca).

Szukając kandydata mogącego zastąpić Bartosza Arłukowicza nie miała łatwego zadania, bo powołanie nowych ministrów, którzy obejmą kierowanie resortami na kilka miesięcy nie było zapewne proste. Tym bardziej, że oczekiwania wobec nowych ministrów są olbrzymie.

Premier wybierając na szefa resortu zdrowia prof. Mariana Zembalę postawiła na znanego specjalistę, cieszącego się dużym autorytetem społecznym.

Jeszcze w 2008 roku, podczas uroczystej Gali kończącej IV Forum Rynku Zdrowia miesięcznik Rynek Zdrowia wręczył Profesorowi Portret Polskiej Medycyny w kategorii Lekarz Rynku Zdrowia. To wyróżnienie przyznawane corocznie przez redakcję miesięcznika i portalu rynekzdrowia.pl. lekarzowi, który swoimi działaniami zyskał największy szacunek w opinii dziennikarzy i Czytelników Rynku Zdrowia.

Przypomniano wówczas, że kierowane przez profesora Mariana Zembalę Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu było wielokrotnie nagradzane. Placówka zajmowała dwukrotnie I miejsce w rankingu "Rzeczpospolitej", a także uzyskała tytuł Najlepszego Szpitala - w kategorii kardiologia - w rankingu tygodnika Wprost.


Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.